Історія школи

В 1913-14рр. було відкрите двокласне училище з 5-ма відділами і однокласне церковно-приходське училище з 3-ма відділами.

Першими учнями були жителі сіл: Сурсько-Литовського, Ново-Миколаївки, Микільського, Волоського, Комісарівки. Закінчували школу у віці 14-17 років.

В училищі вивчали: закон божий, російську мову, алгебру, геометрію, історію, географію, суспільствознавство, чистописання.

В 1918 році була побудована одноповерхова споруда старого корпусу школи. З 1921 року - початкова семирічна школа.

З 1937 року - середня школа. Передбачається, що першим директором школи був священник, так як училище було створене з ініціативи місцевих священнослужителів і знаходилось поряд із церквою, яка була побудована в 19 столітті на території шкільного парку.

Добудова школи зддійснювалась в 1969 році, 1979-89рр.

У 2017 році КЗ Сурсько-Литовська  ЗШ відзначила свій 110-річний ювілей